Hokej u nás i ve světě

Hokej Zlín

Historie tohoto klubu se datuje od roku 1929, kdy byl založen dělníky Baťových továren pod názvem SK Baťa Zlín. Od té doby začal hokej ve Zlíně získávat stále více a více příznivců a stal se hlavním primárním sportem ve Zlíně. Asi nejvýznamějším rokem pro hokej ve Zlíně se stala sezona 1957/58, kdy se město dočkalo nového hokejového stadionu a dalo by se říct, že se natrvalo zařadil mezi elitu. Sice s občasnými výkyvy, ale obecně se zlínský hokej stal pojmem.

Za dobu svojí existence zlínský hokejový klub měnil také často krát svůj název. Jak už bylo řečeno, začínal jako SK Baťa Zlín. Další názvy v průběhu historie klubu jsou například Sokol Svit Gottwaldov, TJ Zlín, HC Kontinental Zlín. Slavnou éru zažil klub pod názvem HC Hamé Zlín, poté přešel na RI Okna Zlín a v současné době má oficiální název PSG Zlín. Avšak mezi fanoušky se klubu stálé říká z dřívějších ér berani, či ševci a z období pod názvem HC Hamé Zlín medvědi.

Zlín sice nedosáhl jako klub mnoha úspěchů, mezi největší bychom mohli úvest vítězství extraligy v sezoně 2003/04, avšak stále si drží jakousi tradici a je považován v současné době za baštu valašského hokeje. V sezone 2008/09 Zlín uzavřel smlouvu s druholigovým Vsetínem, který se stal takzvanou farmou zlínského klubu. Mezi nejnámější hráče, kteří hráli, či stále hrají za Zlín můžeme zařadit například Jaroslava Balaštíka, Petra Čajánka, Miroslava Okála a další.

Komentáře jsou uzavřeny.